Intraverte en preventie
Samen werken aan een gezonde toekomst
Naast het bieden van zo goed mogelijke zorg, doen we ons best om zorgvragen te voorkomen. Dat doen we door samen te werken met gemeenten, scholen, schoolbesturen en andere organisaties in de zorg en in het sociaal domein.
We zetten ons in voor een preventieve, integrale benadering die niet alleen kinderen en jongeren ondersteunt, maar ook hun omgeving. Samen kunnen we bijdragen aan een gezonde, veerkrachtige toekomst voor de komende generatie.
Initiatieven uit de praktijk:
deze niet verwijderen, deze blijft onzichtbaar
Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.
Ondersteuning in Lelystad
In samenwerking met de gemeente Lelystad en het onderwijs in Lelystad werken we op zo’n 20 scholen en bieden we interventies rondom executieve functies en het verminderen van onderwijsachterstanden aan. Dit doen we zowel klassikaal als in kleinere groepen, met speciale aandacht voor het stimuleren van spelen tijdens de pauzes.
Ondersteuning speciaal onderwijs in Almere
In Almere bieden we jeugdhulp met aandacht voor preventie in het speciaal onderwijs, door middel van diverse trainingen op het gebied van:
- Sociale vaardigheden
- Emotieregulatie
- Weerbaarheid/ Rots & Water
- Meidenvenijn
- Stress- en spanningsregulatie
- Zelfvertrouwen
- Executieve functies (zoals concentratie, plannen, etc.)
Preventie PMT en netwerk ‘kind in beweging’ in Dronten
In de gemeente Dronten verzorgen we preventief Psychomotorische Therapie (PMT) met een GZ-psycholoog als sparringpartner op basisscholen en middelbare scholen. Naast dit laagdrempelig aanbod bieden we ook kortdurende basis GGZ-interventies.
Ook hebben we in samenwerking met de gemeente Dronten en andere organisaties een netwerk rondom kind en beweging opgezet, waarin we samenwerken met vakleerkrachten LO, buurtsportcoaches, Hogeschool Windesheim en sportverenigingen.
Dankzij deze aanpak is er een 28% lagere instroom in specialistische jeugd-GGZ vergeleken met de periode voordat deze initiatieven werden geïmplementeerd (data gemeente Dronten).
Groepsaanbod in gemeente Kampen
In samenwerking met schoolmaatschappelijk werk bieden we op zes scholen in Kampen een trainingsgericht groepsaanbod voor kinderen uit de wijk. Dit programma is gericht op het ondersteunen van kinderen bij hun sociale en emotionele ontwikkeling.
Klasgerichte interventies – vanuit de Intraverte Academie bieden we preventieve en ondersteunende interventies in de klas. Dit gebeurt zowel aan het begin van het schooljaar (de zogenaamde ‘gouden weken’), na de kerstvakantie (‘zilveren weken’, als wanneer er binnen de klas uitdagingen ontstaan, zoals na een ingrijpende gebeurtenis, pestgedrag of meidenvenijn. Wij ondersteunen leerkrachten en leerlingen met programma’s die de sfeer in de klas verbeteren en de ontwikkeling van kinderen bevorderen. Voor meer informatie over dit aanbod, ga naar de website van de Intraverte Academie.
Preventie PMT en netwerk ‘kind in beweging’ in Dronten
In de gemeente Dronten verzorgen we preventief Psychomotorische Therapie (PMT) met een GZ-psycholoog als sparringpartner op basisscholen en middelbare scholen. Naast dit laagdrempelig aanbod bieden we ook kortdurende basis GGZ-interventies.
Ook hebben we in samenwerking met de gemeente Dronten en andere organisaties een netwerk rondom kind en beweging opgezet, waarin we samenwerken met vakleerkrachten LO, buurtsportcoaches, Hogeschool Windesheim en sportverenigingen.
Dankzij deze aanpak is er een 28% lagere instroom in specialistische jeugd-GGZ vergeleken met de periode voordat deze initiatieven werden geïmplementeerd (data gemeente Dronten).
Ouderavonden en kennisdeling
We organiseren ouderavonden op scholen over verschillende thema’s die van belang zijn voor de opvoeding en ontwikkeling van kinderen. Ook delen onze expertise met schoolteams tijdens bijvoorbeeld studiedagen. Altijd op maat, afgestemd op de thema’s die spelen.
Boek ‘Alles op het spel’
We hebben het boek ‘Alles op het spel’ geschreven met 15 spellen die de optimale ontwikkeling van elk kind bevorderen. Een boek vol beweegthema’s, handige tips, weetjes en per thema diverse spelletjes en beweegactiviteiten die zowel in de klas als thuis gespeeld kunnen worden. De spellen zijn geschikt voor kinderen van groep 1 t/m groep 8 en ook daarna nog!
Spelontwikkelingen in Apeldoorn
In Apeldoorn ontwikkelden we samen met de gemeente een spel voor ouders en kinderen om buiten te spelen. Dit is gebaseerd op het boek ‘Alles op het spel’, en bevat verschillende spellen die de (motorische) ontwikkeling van kinderen stimuleren.
Wil je je kind aanmelden
of heb je een vraag?
